Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W Branżowej Szkole I stopnia przygotowania do obchodów rozpoczęliśmy w świetlicy szkolnej, gdzie młodzież zaprojektowała i wykonała plakat promujący Dzień Ziemi oraz dekoracje korytarzy szkolnych. Następnie przygotowaliśmy ogłoszenie zachęcające wszystkich uczniów klas trzecich i drugich do przygotowania zadań (quizy, krzyżówki, zagadki) o tematyce ekologicznej dla klas pierwszych oraz zobowiązaliśmy każdą klasę z wychowawcą do przygotowania stroju wykonanego z surowców wtórnych, który wybrani modele mieli zaprezentować w czasie obchodów Dnia Ziemi.

W dniu 22 kwietnia rozpoczęliśmy wspólne świętowanie Dnia Ziemi. Najpierw odbył się EKO pokaz mody, w trakcie którego każdy reprezentant/model prezentował na specjalnie przygotowanym wybiegu strój przygotowany przez klasę. W czasie pokazu można było zobaczyć stroje związane z kierunkami zawodowymi, w których kształci się młodzież. Kreacje powstały z różnorodnych surowców wtórnych przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, płyty CD. Ekomodelki i ekomodele profesjonalnie prezentowali na wybiegu swoje prace przed dużą publicznością oraz jury. Następnie odbył się Ekoturniej wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz ochrony przyrody.

Na podstawie obu konkurencji wyłoniliśmy zwycięzców:

Klasa 1 a – I miejsce

Klasa 1/2/3c – II miejsce

Klasa 3 a – III miejsce

Wyróżnienie otrzymała klasa 2 a za zaangażowanie oraz samodzielne przygotowanie stroju.

Przyznaliśmy również 8 nagród indywidualnych wszystkim odważnym i profesjonalnym modelom/modelkom EKOpokazu.