Nasi uczniowie uwielbiają zajęcia poza szkołą, a my staramy się o to, by jak najwięcej takich lekcji organizować. We czwartek 9 listopada 2023 r. uczniowie klasy IV a (pod opieką wychowawcy klasy: p. Agaty Skibińskiej – Orysiak) oraz uczniowie klasy VIII a i V a (pod opieką p. Agnieszki Mac – nauczycielki geografii) wybrali się na warsztaty morskie Błękitnej Szkoły w Helu. Tematyka zajęć dotyczyła fok i innych mieszkańców Morza Bałtyckiego. Zajęcia dostarczyły dużo wrażeń. Obejrzeliśmy pokaz karmienia fok. Uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich zdolności przebywania „pod wodą” oraz przeszli szybki, ale jakże skuteczny instruktaż rysowania dorsza. Już czujemy się jak artyści od malowania świata roślin i zwierząt.  Wspólnie podziwialiśmy piękny, nadmorski krajobraz Półwyspu Helskiego i choć fale tego dnia były ogromne, a wiatr wiał prosto w oczy, co utrudniało pozowanie do zdjęć, z radością pokażemy Wam część naszego miło spędzonego dnia.