Dnia 6 czerwca 2018 r. wszystkie klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z wychowawcami, wybrały się do Gospodarstwa Agroturystycznego Zagroda „Sołtysówka” w Łapalicach.

Kiedy wsiedliśmy do autokaru pod szkołą, zostaliśmy pożegnani przez panią Dyrektor Małgorzatę Woźniak, która życzyła nam obfitych truskawkowych zbiorów. Na miejscu w Łapalicach już przy wjeździe do gospodarstwa, czekała na nas gospodyni pani Marzena Dejk. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani, zaproszeni do domu gdzie mogliśmy się posilić po podróży. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna wybrała się z gospodarzem panem Adamem aby zobaczyć jak wygląda chlewnia, licząca 300 sztuk trzody. Mogliśmy wziąć na ręce małe trzytygodniowe prosiaczki. Następnie poszliśmy na łąkę gdzie narwaliśmy trawy i koniczyny, którą mogliśmy nakarmić kozy, konia w Mini ZOO. Zobaczyliśmy bażanta złocistego, kury ozdobne, gołębie pocztowe, pawia, króliki, świnki morskie, koszatniczki i wiele innych zwierząt. Druga grupa w tym czasie obierała i kroiła świeże, kaszubskie truskawki by przygotować z nich pachnące konfitury. Obie ekipy, które przygotowywały konfitury pracowały zgodnie, sprawnie, w miłej atmosferze. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i opiekunowie byli zachwyceni dobrą energią jaka płynęła od gospodarzy, uśmiechem i sercem na dłoni. Koniecznie chcemy wrócić do gospodarstwa jesienią.