Ogromnym sukcesem dla Szkolnego Zespołu Tanecznego „Dżibasy” Prowadzonego przez p. Jakuba Wałka i p. Małgorzatę Jankowska  zakończyły się V (jubileuszowe) Pomorskie Spotkania Taneczne w Gdyni, które odbyły się 27 marca 2014. Nasi uczniowie klas SSPdP wywalczyli nagrodę główną za wesołą inscenizacje taneczną pt.: „Kaszubi i Słowianie”.

Impreza zorganizowana była z ogromnym rozmachem, piękną oprawą muzyczną i profesjonalnym oświetleniem na deskach Kinoteatru „Grom”. Wszystko było dopracowane w najmniejszym szczególe a organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 w Gdyni. W spotkaniu brali udział uczniowie szkół specjalnych. Kolejność występów została ustalona w drodze losowania. Jubileusz uświetniło siedem zespołów uczestniczących oraz zaproszeni gościnnie. Całość przysporzyła wszystkim dużo radości i satysfakcji. Nie zabrakło, również tortu i wspaniałego poczęstunku na zakończenie.