Czwartkowe zajęcia szkolne 9 grudnia 2021 roku miały niecodzienny charakter ze względu na odbywającą się Kaszubiadę. Korytarze i sale udekorowane zostały motywami haftu kaszubskiego i ciekawymi informacjami na temat naszej małej Ojczyzny. W klasach uczniowie wykonali kaszubski decoupage na drewnianych łopatkach lub papierowe anioły z kaszubskim wzorem. Podczas intensywnej pracy artystycznej, w ramach przerywnika, uczniowie wysłuchali kaszubskich bajek (specjalnie nagranych na tę okoliczność przez panie Teresę Szczodrowską i Marikę Wójcik), kaszubskich piosenek, obejrzeli prezentacje o Kaszubach i o obrzędach na Kaszubach, sprawdzili się w grach o tematyce kaszubskiej w aplikacjach learningaps i wordwall. Skorzystali z możliwości zrobienia zdjęć w „fotoramce” „Kaszub i Kaszubka”.
Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem TIK (z wykorzystaniem Classroom) oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego. Cieszymy się, że dzięki dofinansowaniu z powiatu wejherowskiego po raz kolejny mogliśmy się wspaniale bawić i lepiej poznawać kulturę kaszubską.
Serdecznie dziękujemy przede wszystkim pani Celinie Szachowskiej za koordynowanie całości działań oraz przygotowanie materiałów TIK, paniom Hannie Kazimierczuk i Emilii Wójcik za działania na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej nr 7, paniom Joannie Jankiewicz i Natalii Wolińskiej za działania na rzecz uczniów SSPdP oraz nauczycielom, którzy zrealizowali zajęcia w ramach Kaszubiady.
Zajęcia o tematyce kaszubskiej przeprowadziła w naszym przedszkolu pani Katarzyna Roszman.
Zapraszamy do naszej fotogalerii.