KAŻDY Z NAS JEST RÓŻNY, WYJĄTKOWY, TAK SAMO WAŻNY!!!!!!

To motto przyświecało nam w ostatnich dniach, gdy chcieliśmy uczcić 2 kwietnia-  ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W piątek 31.03.2023 r. uczniowie ze spektrum autyzmu odwiedzili swoich kolegów ze szkoły podstawowej. Nasza wizyta miała na celu przybliżenie specyfiki zaburzenia jakim jest autyzm. Uczniowie rozdawali niebieskie żarówki ze swoim imieniem i krótką informacją o sobie. W ramach zajęć w kilku klasach wyświetlona została prezentacja, a także uczniowie mieli możliwość przekazania kilku słów o sobie.  W ramach obchodów zostały wykonane gazetki informacyjne.

Natomiast poniedziałek upłynął nam w miłej atmosferze wspólnych zabaw- na niebiesko. Wykonaliśmy niebieskie masy sensoryczne, które służyły nam do malowania i do zajęć z wykorzystaniem elementów sensoplastyki. Uczniowie przygotowywali również  poczęstunek w postaci niebieskiej galaretki. Zabawa i czas spędzony wspólnie był bardzo owocny.

Nie oceniaj…….

Nie odsuwaj się….