28 lutego 2024 r. uczniowie klas 7/8b, 7b oraz 7c ze Szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczyli w warsztatach poświęconych kulturze Wietnamu, organizowanych przez Bibliotekę Miejską Zagórze w Rumi. Z zainteresowaniem oglądali pokaz slajdów, dzięki którym poznali wietnamski rap, który jak się okazało niewiele różni się od naszego. Poznali ciekawe, egzotyczne owoce, które potrafią zadziwić nazwą – karambol, wyglądem – rambutan, ale i  zapachem – durian. Ten ostatni uznany jest za jeden z najbardziej niebezpiecznych owoców, a za próbę  przewiezienia go, możemy mieć duże kłopoty z prawem.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, z uprawy jakiego produktu słynie Wietnam. Okazał się nim znany wszystkim ryż. Panie poczęstowały nas produktami zrobionymi z ryżu, tj. ryżem prażonym, chrupkami oraz waflami. Pod koniec naszej wizyty nauczyliśmy się kilku wietnamskich słów takich jak „xin chao”, czyli dzień dobry, czy „thu vien”, co znaczy biblioteka. Jednak chyba najciekawszym zadaniem było ozdabianie tradycyjnych wietnamskich kapeluszy – non la.

Bardzo dziękujemy Paniom za poświęcony czas!

Uczniowie klas 7/8b, 7b, 7c

oraz nauczyciele