7 maja 2024 r. uczniowie klas 7-8b oraz 7c wraz z wychowawcami – p. Ritą Leszczyńską oraz p. Justyną Trzeciak odwiedzili Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo” w Gdyni należący do Nadleśnictwa Gdańsk. To cudowne, spokojne miejsce, otoczone lasem zauroczyło naszych uczniów oraz
dało możliwość obcowania z przyrodą. Dzięki wykfalifikowanej kadrze leśników, wykorzystujących aktywizujące metody edukacyjne – pani Michalinie oraz panu Witkowi, poznaliśmy pracę z mapą i kompasem oraz dowiedzieliśmy się o zwyczajach leśnych mieszkańców. Pan Witek z pasją i zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy, natomiast dzięki pani Michalinie potrafimy odróżnić ślady wilka od psich śladów, a także dowiedzieliśmy się, że sarny szczekają. Koniec naszego pobytu w Leśnym Ogrodzie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pysznymi kiełbaskami.
To był bardzo udany dzień, za który serdecznie dziękujemy pracownikom Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”!

Uczniowie klas 7-8b oraz 7c
z nauczycielami