Projekt edukacyjny eTwinning
„Lerne sprechen, bevor es zu spät ist – Naucz się mówić, zanim będzie za późno“

W obecnych czasach nauka języka obcego jest niezwykle istotna. Dobra znajomość języków obcych otwiera wiele drzwi i daje dostęp do ogromnych możliwości. W Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Szpitalnymi oraz w Branżowej Szkole I stopnia nr 5 uczniowie od wielu lat uczą się języka obcego, którym jest język niemiecki. W roku szkolnym 2018\2019 przystąpiliśmy do międzynarodowego projektu edukacyjnego pt.: „Lerne sprechen, bevor es zu spät ist – Naucz się mówić, zanim będzie za późno“. Projekt jest realizowany w ramach unijnego projektu eTwinning. Projekt realizujemy z szkołą z Turcji, z miejscowości Çorum. Głównym celem projektu
jest umożliwienie uczniom kontakt z żywym językiem, w autentycznych sytuacjach z życia codziennego.
Nauczanie języka niemieckiego opiera się w głównej mierze na stosowaniu elementów metody komunikacyjnej, z wykorzystaniem nowoczesnych technik audiowizualnych oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych. Podczas lekcji uczniowie rozmawiają z młodzieżą z innego kraju za pośrednictwem komunikatora Skype, wymieniają się informacjami i doświadczeniami na portalu Twinspace. W okresie Świąt Bożego Narodzenia zrobiliśmy kartki świąteczne i przygotowaliśmy dla każdego uczestnika drobny upominek. W styczniu dotarła do nas paczka z Turcji, również dostaliśmy słodkości, kartki i ostre orzeszki. Wszyscy uczestnicy projektu są bardzo zadowoleni ze współpracy z panią Leylą i jej uczniami z Çorum.