Miesiąc maj to miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej – Maryi. W trakcie lekcji religii uczniowie poszerzali swoją wiedzę i kult maryjny przez śpiew pieśni i piosenek oraz litanii Loretańskiej  do Najświętszej Maryi Panny. Omówiona została Polska tradycja modlitw przy przydrożnych kapliczkach, krzyżach czy też kościołach. Przybliżony został życiorys i wygląd Matki Bożej – najpiękniejszej z niewiast. Pomocą w głębszym odczuciu wartości poruszanego tematu było wykonanie kapliczki Matki Bożej przez uczniów z Szkoły Podstawowej starszych klas Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych, która zajmuje ważne miejsce w naszej klasie, jak i zrobienie kapliczek indywidualnych w zeszytach. Lekcjom towarzyszyła atmosfera bardzo przyjazna, pełna radości i pozytywnego poruszenia oraz zaangażowania każdego ucznia.

Anna Kandziora