16 kwietnia 2024r. reprezentanci SSPdP – (Weronika Grabowska, Maciej Czoska) i SP 7 (Karina Markowska, Jakub Szreder) wzięli udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Matematycznej dla Uczniów z Niepełnosprawnością Intelektualną Stopnia Umiarkowanego Podstawowych oraz Ponadpodstawowych Szkół Specjalnych Pomorza. Organizatorem spotkania był Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku. Głównym celem konkursu była promocja matematyki jako nauki wykorzystywanej w codziennych zwyczajnych życiowych czynnościach, które są udziałem każdego człowieka – w sklepie spożywczym, w kuchni, w komunikacji miejskiej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 10 zadań z zakresu matematyki praktycznej. Uczniowie zmagali się z ciekawymi zadaniami jak mierzenie czasu, przeliczanie pieniędzy, czy ważenie produktów spożywczych. Wszyscy świetnie sobie poradzili. Ale jakże niesamowitym zaskoczeniem okazało się, że w dogrywce finałowej nasza drużyna z SSPdP zdobyła pierwsze miejsce!!!

Weronika, Karina, Maciek, Kuba – byliście rewelacyjni! GRATULACJE!!!!