23 listopada 2023 r. klasy: Ic i IIIb Szkoły Podstawowej nr 7 wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Na warsztatach zatytułowanych: „Misja na Marsa” dzieci zapoznały się z osiągnięciami związanymi z badaniem kosmosu, szczególnie z eksploracją planety Mars. W tym celu uczniowie przeszli odpowiednie szkolenie, aby zostać kadetami kosmicznej floty. Uczestnicy zajęć utrwalili nazwy planet Układu Słonecznego, zapoznali się z produktami, które zostały stworzone na potrzeby misji kosmicznych, poznali łaziki marsjańskie a także uczyli się rozpoznawać minerały.
Pod kierunkiem edukatora uczniowie mieli też okazję pogłębić swoją wiedzę na temat kosmosu oraz przeprowadzić różne doświadczenia. Interaktywne wystawy oraz duża przestrzeń do eksperymentowania wzbudziły ogromne zainteresowanie wszystkich uczestników wycieczki. Dzieci przyswajały treści z różnych dziedzin nauki w sposób atrakcyjny i kreatywny. Pobyt w Experymencie dostarczył uczniom dużej dawki wiedzy połączonej z mnóstwem niezapomnianej zabawy i radości.