Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole przebiegały inaczej niż zwykle. Stały się okazją do przypomnienia uczniom najważniejszych informacji dotyczących naszego kraju. W związku z tym nasza młodzież w trakcie zajęć rozwiązywała krzyżówki, zadania i łamigłówki nawiązujące do listopadowego święta.
Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej specjalnie przygotowanej na tę okazję przez panią A. Miotke – Sychowską. W ten sposób utrwalili wiedzę dotyczącą najważniejszych wydarzeń towarzyszących odzyskaniu niepodległości oraz poznali postacie związane z walkami o wolność.
Żeby bardziej podkreślić powagę tego święta uczniowie naszej szkoły 10 listopada przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” i o godz. 11:11 wspólnie odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”.

K.Grzywacz, J.Kotkowska, A. Miotke-Sychowska