26 IX 2018r. w Grupach Wychowawczych odbył się konkurs wiedzy i plastyczny pt. ”Odyseja Dzieci Syberyjskich”. W konkursie wzięli udział wszyscy mieszkańcy internatu. Starsi wychowankowie w zespołach trzyosobowych rozwiązywali krzyżówki, zagadki, odpowiadali na pytania, układali wyrazy z rozsypanki wyrazowej. Miłym zaskoczeniem dla jury była wiedza wychowanków. Wyniki konkursu świadczyły o dużym zaangażowaniu i bardzo dobrym przygotowaniu młodzieży.

Natomiast konkurs plastyczny zaowocował barwnymi pracami, w których dominował akcent dzieci uciekających drogą morską. Zarówno wychowankowie biorący udział w konkursie wiedzy, jak i plastycznym otrzymali dyplomy i nagrody. Zważywszy na piękne prace plastyczne wszyscy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Nagrody zostały częściowo pozyskane od prywatnych sponsorów.

Adriana Czonstke, Bernadeta Misiak