W kwietniu 2024r. cała społeczność szkoły podstawowej brała udział w Niebieskich Igrzyskach pod patronatem Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.  Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie o charakterze edukacyjno-sportowo-integracyjnym związane z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W naszej szkole przez cały miesiąc trwał „Kwiecień z Niebieskimi Igrzyskami” podczas którego odbywały się liczne wydarzenie integracyjno-edukacyjne, takie jak:

1. Zajęcia edukacyjne w klasach „ Co wiesz o autyzmie?”
  2. Warsztaty kulinarne w klasach szkoły podstawowej „Niebieskie puzzle”
  3. Międzyklasowy konkurs na transparent promujący wiedzę o autyzmie i Niebieskie Igrzyska
  4. Udział w Przemarszu Wejherowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem
  5. Kreatywne Warsztaty „Serce dla Autyzmu”
  6. FINAŁ NIEBIESKICH IGRZYSK podczas, których uczniowie zmierzyli się z 7 konkurencjami sportowymi. Wystawione zostało również stanowisko stowarzyszenia Autyzm Wejherowo, gdzie uczniowie mogli bliżej poznać specyfikę funkcjonowania osób z autyzmem. Bardzo dziękujemy za współpracę paniom Karolinie Bławat- Mienik i Beacie Roszman, jak również pani Izie Minge – autorce tekstu do hymnu Niebieskich Igrzysk, który wspólnie odśpiewaliśmy. W trakcie Niebieskich Igrzysk nasi uczniowie super się bawili, uśmiechy gościły na twarzach starszych i młodszych. Konkurencje, które przygotowaliśmy dla uczniów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Twister, skoki przez obręcz, przejście po równoważni, rzuty woreczkami do celu, strzał na bramkę, przejście przez płotki i układanie wyrazów z liter dostarczyły naszym podopiecznym wielu emocji.  Niebieskie Igrzyska to nie tylko zawody sportowe. W kafejce i w strefie relaksu uczniowie mogli odpocząć i zjeść poczęstunek, który koordynowały mamy naszych uczniów.

Udział w Niebieskich Igrzyskach był dla nas niezapomnianym przeżyciem. Świetna zabawa i integracja społeczności szkolnej, a przede wszystkim szerzenie wiedzy o autyzmie spowodowały, że mamy chęci na więcej!

Przeżyjmy to jeszcze raz …