Do działań profilaktycznych promujących zdrowy tryb życia i higienę osobistą przyłączył się Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej. Dnia 12 marca odbyło się spotkanie z pielęgniarkami szkolnymi na temat przeciwdziałania wszawicy i promowania czystości osobistej.

Panie Alicja Wołoszyk i Lucyna Liedtke przygotowały prezentację
i przeprowadziły pogadankę. W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczestnicy spotkania chętnie włączali się do rozmowy na tak ważne dla nas wszystkich tematy.

Na zakończenie pielęgniarki rozdały uczniom ulotki, które przekażą swoim rodzicom. Otrzymaliśmy również ciekawe kolorowanki dotyczące tematu spotkania. Na zaproszenie SANEPID-u będziemy uczestniczyć w konkursie plastycznym : „Co Ci chodzi po głowie”.