24 października 2023r. nasza placówka po raz drugi wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”.  Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a jej celem propagowanie czytelnictwa. Rekord naszej placówki został pobity, tego dnia na wszystkich przerwach śródlekcyjnych czytało 444 osoby! Do akcji zostali zaproszeni uczniowie, dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy wszystkich naszych placówek. Czytano dosłownie wszędzie: w salach, w bibliotece, w przygotowanych na ten dzień kącikach czytelniczych, na korytarzach, na powietrzu, na placach zabaw, na boisku, czytano w zorganizowanych grupach oraz pojedynczo, czytano głośno oraz po cichu. Z inicjatywy uczniów powstała nawet powołana na ten dzień telewizja: PZKS TV. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią dużej międzynarodowej akcji.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

#przerwanaczytanie