W czwartek, 12 października bieżącego roku szkolnego, uczniowie klasy 4 a szkoły podstawowej (pod opieką wychowawczyni: p. Agaty Skibińskiej – Orysiak) oraz grupa uczniów klasy 5 a (pod opieką p. Agnieszki Mac) realizowało lekcje geografii i przyrody w terenie. Tego słonecznego i wietrznego dnia wybraliśmy się na Wydmę Lubiatowską. Spacer ścieżką dał nam możliwość podziwiania urokliwej Wydmy Lubiatowskiej oraz zobaczenia rozlewiska małej rzeczki o nazwie „Bezimienna”. Przemierzaliśmy ruchome i nieruchome piaski Wydmy Lubiatowskiej. Poznaliśmy formy ochrony przyrody; mogliśmy spacerować pachnącymi żywicą borami sosnowymi i uczyć się jednocześnie. Zapoznając się z działalnością wiatru i morza, poznaliśmy piękny krajobraz nadmorski. Przyrodniczo – edukacyjna wycieczka zakończyła się integracyjnym ogniskiem z kiełbaskami. Ten cudnie spędzony czas zostanie w naszej pamięci na długo!