11 grudnia 2023 roku rozstrzygnięty został III Wojewódzki Konkurs na Ozdobę Bożonarodzeniową.
Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym z klas IV-VIII. Zadaniem jego uczestników było wykonanie ozdoby bożonarodzeniowej w formie przestrzennej. Do konkursu zgłoszono 24 prace z 5 placówek. Jury konkursowe w składzie: Anna Kandziora, Marta Durska, Ewa Michalska było pod ogromnym wrażeniem poziomu prac, które zachwycały dużą kreatywnością, pomysłowością i estetyką wykonania. Komisja Konkursowa miała trudne zadanie przy ocenie prac, ponieważ każda z nich była interesująca i ukazywała różnorodne sposoby i techniki wykonania. Po długich i burzliwych naradach jury postanowiło przyznać:
I miejsce: Klasa 8c oddział edukacyjno-terapeutyczny; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gdańsku; wychowawca: Magdalena Lorenz- Rzeźniczak; liczebność klasy: 3;
II miejsce: Grupa XVI; Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Szklanej; wychowawca: Sebastian Formela; liczebność grupy: 4;
III miejsce: Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny; Zespół Szkół Specjalnych w Czersku; pod kierownictwem: Agnieszki Dąbrowskiej; liczebność grupy: 5.
Wyróżnienia:
1. Klasa 8a oddział edukacyjno- terapeutyczny; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gdańsku; praca wykonana pod kierunkiem: Magdalena Lorenz- Rzeźniczak; liczebność klasy: 4;
2. Klasa VIIIb; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gdańsku; praca wykonana pod kierunkiem: Joanny Masłowskiej; liczebność klasy: 3;
3. klasa VIa; SOSW nr 1 w Gdyni; wychowawca: Marzena Kołakowska; liczebność klasy: 3;
4. Klasa 5a; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gdańsku; liczebność klasy: 4;
5. Grupa VIII; Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Szklanej; wychowawca: Martyna Niklas; liczebność grupy: 3.
Nagrody konkursowe dofinansowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie.
Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorki:
Aleksandra Bujak