Dnia 4 lutego 2019 roku przyjęliśmy w Branżowej Szkole I stopnia wyjątkowego gościa. Przyjechała do nas pani Monika Puchowska, która jest dobrym duchem ogólnopolskiego projektu „Serce od serca” zorganizowanego przez Spółkę COPERNICUS – Podmiot Leczniczy w Gdańsku i Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Pani Monika wyjaśniła nam jak ważna jest profilaktyka raka piersi, regularne samobadanie, wspieranie osób chorych. Opowiedziała nam jaka jest historia projektu, który polega na szyciu poduszek serc dla Amazonek. Wszystkie uczennice i nauczycielki były pod ogromnym wrażeniem energii i charyzmy pani Moniki, która jak sama o sobie mówi – „Jestem w procesie ozdrowieńczym”. Z kolei uczestniczki spotkania, najbardziej nie mogły się doczekać momentu, w którym mogły przekazać pani Monice własnoręcznie uszyte poduszki, zostaną one przekazane wolontariuszkom Stowarzyszenia Gdańskich Amazonek a następnie kobietom przed zabiegiem mastektomii. Nasza praca i ogromne serce, które włożyłyśmy w szycie poduszek została też zauważona przez Pomorskiego Kuratora Oświaty – dr Monikę Kończyk, w opublikowanych na stronie kuratorium podziękowaniach.