Projekt „Serce od Serca” – część 1.

W grudniu 2018r. uczniowie klasy 3f zespołów edukacyjno-terapeutycznych Gimnazjum nr 1 zaangażowali się w akcję społeczną „Serce od Serca”.

Celem tego projektu jest zapewnienie komfortu pacjentom z rakiem piersi. Ten nowotwór atakuje głównie kobiety, ale występuje też u mężczyzn. Aby być solidarnym z osobami chorymi na raka piersi, wystarczy kupić materiał, wypełnienie do poduszki i uszyć poduszkę w kształcie serca. Projekt „Serce od Serca” to wspólna inicjatywa Copernicusa i pomorskiego kuratora oświaty.

Podczas zajęć uczniowie wykrawali według wzorca formę poduszki serca. W kolejnym kroku bardzo pomogła nam pani Iwona Szulta, która fachowo pozszywała elementy bawełnianych serc. Tak przygotowane poduszki uczniowie wypychali specjalnym wsadem silikonowym i zaszywali. Nasze poduszki powędrują do potrzebujących pań w województwie gdańskim.
Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Dało możliwość do rozmów na tematy chorób i ich profilaktyki.

Mamy nadzieję, (już to wiemy!) że niedługo inne grupy włączą się do projektu 😉
Więcej informacji już wkrótce.