Spotkajmy się w Legendzie

Dnia 18 czerwca uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych z gimnazjum oraz SSPDP  wzięli udział w spotkaniu integracyjno-edukacyjnym „Spotkajmy się w legendzie” połączonym z obchodami Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych 2014.

źródło TTM

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PRZYSTANEK oraz Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Wejherowie.

Na scenie letniej parku im. Aleksandra Majakowskiego mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienia teatralne w wykonaniu artystów z zaproszonych placówek. Duży aplauz wzbudził występ taneczny naszych starszych uczniów z SSPdP – zespołu „Dżibasy”.

źródło TTM

Atrakcją spotkania był koncert zespołu „7-8” ze Strzebielinka. Porwali całą publiczność do tańca. Dużym zainteresowaniem naszych uczniów i nie tylko cieszyły się przejażdżki na tandemach. W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyła się wystawa dorobku artystycznego zaproszonych placówek. Wśród nagrodzonych przez Dyrektora Muzeum Tomasza Fopkę i posła Jerzego Budnika znaleźli się nasi uczniowie. Laureatami konkursu zostali Monika Nowak i Szczepan Konkol. Na koniec imprezy zostaliśmy poczęstowani pyszną grochówką i słodkimi łakociami. Spędziliśmy radosny, pełen wrażeń dzień wśród pięknej zieleni parku.