W dniu 05 października 2017r. w Auli szkoły, na prośbę nauczyciela p. M. Jeki, odbyło się 2 godzinne spotkanie dla uczniów Branżowej Szkoły I stopnia Specjalnej nr 5 z oddziałami dotychczasowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wejherowie.

Tematem spotkania była „Rozmowa kwalifikacyjna i sposoby poszukiwania zatrudnienia”. Zaproszona p. Karolina, opowiedziała jak powinien zaprezentować się kandydat na pracownika podczas pierwszej rozmowy z pracodawcą.  Uczniowie przećwiczyli w parach pytania najczęściej zadawane przez pracodawców na pierwszym spotkaniu oraz wzięli udział w ćwiczeniach: „Jakie predyspozycje oraz cechy charakteru powinien posiadać pracownik wykonujący zawód murarza, kucharza i hotelarza?”. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, byli chętni do współpracy, dociekliwi, zadawali pytania.
Bardzo dziękujemy Pani Karolinie za poświęcony czas i już nie możemy doczekać się następnego spotkania.:)