Spotkanie z panem Tuwimem
W dniu 9 lutego 2016r. uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowek nr 11 w Wejherowie przybyli do naszej szkoły, by wspólnie z młodzieżą naszej placówki przypomnieć najciekawsze wiersze Juliana Tuwima.

W tym integracyjnym spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 4a, 5a oraz I-IIIa zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum.
Nowi koledzy przybyli z ciekawymi pomysłami. Zajęcia w całości poprowadzili goście – uczniowie. Bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami przydzielonymi przez swoją wychowawczynię, p. Weronikę Adamską. Czytali wiersze wcielając się w bohaterów przedstawianych utworów. Wszyscy uczniowie, podzieleni na zespoły, wykonywali ciekawe karty pracy związane z wysłuchanym tekstem – trzeba było rozwiązać test wiedzy, rozwiązać zadania matematyczne, ułożyć w prawidłowej kolejności wagony podoczepiane do „Lokomotywy”, wyszukać różnice na obrazkach… To tylko kilka z pomysłów przygotowanych przez gości. Najwięcej emocji dostarczyła krótka i ekspresyjna zabawa ilustrująca „Rzepkę”, przy której było dużo śmiechu.
Na koniec nasi uczniowie, wspierani przez nowych kolegów, wykonali ciekawą, nietuzinkową zakładkę do książki. (Niektórzy zaraz po spotkaniu poszli do biblioteki szkolnej, by wypożyczyć książki na ferie .)
Spotkanie było bardzo udane, wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w wykonywanie zadań. Teraz już wszyscy będą wiedzieli, że „murzynek Bambo w Afryce mieszka”, a lokomotywa wagonów miała 40-ści.
Nowi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 11 świetnie się spisali, nawiązały się nowe znajomości. I… zaprosili nas, byśmy po feriach odwiedzili ich szkołę  Dziękujemy i już nie możemy się doczekać!