„Człowiek mądry wykorzystuje więcej możliwości niż otrzymuje szans”

Pod tym hasłem dnia 31 maja 80 wychowanków z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski zostało obdarowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot.

W podpoznańskim Baranowie odebrali maszyny brajlowskie, wózki inwalidzkie i sprzęt, który pomoże im w codziennym życiu i nauczy podstawowych zawodów. Darczyńcy kupili między innymi roboty kuchenne, wiertarki, maszyny do szycia i szlifierki.

Dary trafiły w sumie do 10 placówek – między innymi do Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Sześciu wychowanków domów dziecka dostało pomoc finansową, która pomoże im się usamodzielnić. Stowarzyszenie Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot działa od 1981 roku. Dwa razy w roku – przed Świętami Bożego Narodzenia i Dniem Dziecka – obdarowuje wychowanków Domów Dziecka i ośrodków z całej Polski.

Nasi tegoroczni absolweci którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu zostali również nagrodzeni bardzo wartościowymi prezentami.

Obdarowani uczniowie to:

Krystian Adam Żaczek, roboty kuchenne + kpl. garnków

Karolina Kummer, roboty kuchenne + kpl. garnków

Waldemar Pranga, roboty kuchenne + kpl. garnków

Jan Mateusz Steffan, elektronarzędzia

Waldemar Piotrowski, elektronarzędzia

Dawid Karol Dawidowski, elektronarzędzia

Jarek Kamil Lesner, elektronarzędzia

Nauczycielem towarzyszącym tej zdolnej i wzorowej młodzieży w wyjeździe do Poznania był p. Jakub Wałek ,a nauczycielem który co roku zwraca się o tak wspaniałe nagrody -prezenty jest p. pedagog M. Wysokińska

Gratulujemy i zazdrościmy uczniom.