W miniony czwartek, 06.06.2024 r. klasa 4 a szkoły podstawowej (pod opieką wychowawcy: p. Agaty Skibińskiej – Orysiak) oraz chętni uczniowie pozostałych klas (pod opieką nauczyciela geografii: p. Agnieszki Mac) wybrali się do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego w celu poznania „Supermocy wśród zwierząt”. Cudowną wycieczkę uatrakcyjniły nam ciekawostki o zwierzętach opowiedziane przez panią edukator, która w przystępny sposób przekazała nam wiedzę o tym, jak zwierzęta radzą sobie w trudnych warunkach wymagających od nich niezwykłych zdolności – prawdziwych SUPERMOCY! Dzięki nim mogą one przetrwać na pustynnych piaskach, w wysokich górach, pośród drzew, w czasie mrozów i suszy. Pogoda nam dopisała, więc z radością spacerowaliśmy, podziwiając słonie, wilki, skaczące zabawnie małpy, dostojne żyrafy, wspaniałe, dzikie rysie oraz żbiki. Zmęczeni, ale i zadowoleni z wycieczki, ochoczo odpoczęliśmy w małej cukierni, zajadając się pysznymi lodami. Pełni wrażeń, ale i bogatsi o nową wiedzę, w znakomitych nastrojach wróciliśmy do swoich domów.