Z okazji obchodów „Dnia Ziemi”, uczniowie klas IV-VIII SP ZET oraz klas I-III SP 7, wzięli udział w turnieju ekologicznym „Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT”. W trakcie spotkania jego uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji ekologicznej. Zawodnicy segregowali śmieci, rozwiązywali zagadki, krzyżówkę i quizy związane z tematyką ochrony środowiska, a także uczestniczyli w zabawie dydaktycznej „prawda czy fałsz”. Niezwykłych emocji dostarczyło także „magiczne pudełko”, w którym poprzez zmysł dotyku należało odgadnąć, jaki przedmiot został ukryty i dopasować go do odpowiedniego koloru pojemnika. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy.