Dnia 22 października 2015r uczniowie klasy IIa i IIIa wybrali się wraz z paniami Krysią,Natalią i Gosią na Targii Ekologii i Recyklingu, które odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo w Gdańsku.

Uczniowie zobaczyli jak powtórnie można wykorzystać odpady w tym m.in. technologie przetwarzania butelek pet, opon i ponownego wykorzystania powstałych z nich komponentów, takich jak ścieżki rowerowe, ławki czy place zabaw.
Młodzież miała okazję obejrzeć wiele przedmiotów codziennego użytku, wykonanych z surowców wtórnych m.in lamp z butelek, krzeseł z nakrętek, torebek z papieru.

Był także czas na zabawę.Uczniowie wzięli udział w grze „Posegreguj śmieci”.Zadanie nie sprawiło im żadnego problemu! Wszyscy nasi uczniowie znają procedury segregacji. Możemy być z nich dumni!

Oraz czas na odpoczynek :). Po trudach gry usiedliśmy w kafejce przy napojach I kanapkach aby się posilić i zebrać siły na dalsze zwiedzanie.

Była to wspaniała wycieczka,która uświadomiła jak dbać o środowisko poprzez powtórne wykorzystanie odpadów.