Od listopada 2014r. grupa uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum aktywnie uczestniczy w warsztatach teatralnych w Bibliotece Publicznej Gminy Wejherowo w Bolszewie.

Na zajęciach prowadzonych przez aktorów terapeutów z Teatru Niezależnego „Maszoperia” w Gdyni uczniowie ćwiczą swoje umiejętności aktorskie. Poznają różne formy pracy na scenie. Spotkania te dają młodzieży możliwość odkrywania siebie w różnych aspektach, rolach.

Na ostatnich zajęciach pod czujnym i profesjonalnym okiem pana Ludwika Lubieńskiego młodzież uczyła się świadomości swojego ciała. To wcale nie jest takie łatwe, ale okazało się, że wśród uczestników warsztatów – są urodzeni artyści. J

Natomiast pani Anna Miller omawiała z grupami sprawy organizacyjne naszych teatralnych przedsięwzięć. Podczas cyklicznych spotkań w bibliotece w Bolszewie uczniowie przygotowywać będą dwie etiudy sceniczne na podstawie opowiadań napisanych przez kolegów i koleżanki.

Celina Szachowska

Ryta Leszczyńska