W obecnych czasach, w trosce o środowisko naturalne, zwraca się coraz większą uwagę na konieczność redukcji jednorazowych toreb foliowych. Już od dłuższego czasu do łask powróciły torby wykonane z trwałych, naturalnych materiałów, które wykorzystuje się wielokrotnie. Z tego względu uczniowie klas 1c i 3b SP7 wzięli udział w twórczo-edukacyjnych warsztatach na terenie Ekofabryki w Wejherowie, podczas których, przy wykorzystaniu wyobraźni, dostępnych szablonów, palety barw oraz innych akcesoriów malarskich, uczestnicy stworzyli kolorowe i oryginalne torby. Szczególne podziękowania należą się p. Magdzie, która opowiedziała o historii powstania Ekofabryki, przypomniała zasady selekcji odpadów oraz pomagała dzieciom przy projektowaniu i malowaniu toreb. Atmosfera na zajęciach była znakomita, uczniowie spontanicznie okazywali radość i zadowolenie z własnej twórczości. Niewątpliwie własnoręcznie zaprojektowana i ozdobiona przez uczestników warsztatów eko – torba, to idealny pomysł na prezent.