Nowy rok – nowe ciekawe podróże. Tym razem 3 stycznia 2024 roku uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych (klasy 6-7b i 7-8b) wybrali się do Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.

Czy wiecie, że Maria Skłodowska – Curie zdobyła dwie nagrody Nobla? Zapewne tak, ale że studiowała na Latającym Uniwersytecie, albo że pojechała w podróż poślubną na… rowerze? Takie i inne ciekawostki o słynnej polskiej naukowczyni przekazywała pani Józefina. Po poznaniu życiorysu noblistki młodzież miała okazję wcielić się w rolę eksperymantatorów i wykonać kilka spektakularnych doświadczeń. Niektórzy uczniowie już wcześniej w szkole w ramach projektu wykonywali już różne eksperymenty i doświadczenia. Jednak za każdym razem lawa czy wulkan robią niesamowite wrażenie!

Trudno było odciągnąć uczniów od magicznego stolika, ale to nie był koniec atrakcji. Pani Ania pokazała naszej grupie jak działa wypożyczalnia. Oj, trochę inaczej niż nasza szkolna biblioteka! Na koniec odwiedziliśmy maleńki magazyn wypełniony tysiącami książek. I to było wow!

Jolanta Formella, Dominika Rynkowska i Rita Leszczyńska