14 listopada 2023 roku dla uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych SP 7 odbyły się warsztaty o Polsce. Wspólnie utrwalaliśmy wiedzę o naszej Ojczyźnie. Młodzież świetnie zna i potrafi uszanować symbole narodowe, czego przykładem było uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego. A w różnorodnych zadaniach udowodnili, że znają historię powstania Państwa Polskiego, wiedzą jakie są najważniejsze miasta w Polsce i znają ich położenie na mapie. Nietrudne też okazały się zadania logiczne i koordynacyjne. Okazało się również, że zagadki dotyczące kultury, kuchni, przyrody i geografii nie są dla nich problemem. Na koniec spotkania każda grupa wykonała przepiękne prace – patriotyczne drzewa  miłości. Prace te będzie można oglądać na korytarzach naszej szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie na spotkanie i duże zaangażowanie w warsztaty. Dziękujemy również nauczycielom i opiekunom za wsparcie!

Organizatorki

Jola Leśniowska – Bojke