W dniach 21-22.02.2023r. odbyły się warsztaty pod przewodnictwem pani Anny Kandziory wraz z klasą 3a BSIs, którzy zaprosili uczniów klasy 6c SP z wychowawcą panią Jolantą Formellą oraz następnego dnia uczniów klasy I/IIIa SSPdP wraz z panią Anną Lesnów na warsztaty ogrodnicze.

Zajęcia te miały na celu przybliżenie uczniom szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy praktycznych metod pielęgnacji roślin doniczkowych oraz sadzenia kwiatów cebulowych.

Młodzież biorąca udział w tym przedsięwzięciu, w sposób praktyczny pod okiem pani Ani i starszych kolegów uczyła się tych czynności.

Poznali oni w praktyce budowę roślin, sposób nawożenia i wytworzenia naturalnego nawozu, technikę przesadzania i sadzenia roślin doniczkowych oraz pielęgnacji podczas występowania chorób i szkodników na roślinie.

Na koniec zajęć młodzież zabrała do swojej klasy, nowo posadzone rośliny. Wspólna praca zbliżyła klasy. Po zakończonej pracy, młodzież posprzątała pomieszczenie i wspólnie zasiadła przy stolikach na rozmowie podsumowującej warsztaty, częstując się herbatą i lizakami otrzymanymi w nagrodę.