W środę 17.04.2024 klasa 2-3 a wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Rumi.  Na początku zajęć panie opowiedziały nam o pracy bibliotekarza. Dowiedzieliśmy się co to jest teatrzyk kamishibai oraz wzięliśmy udział w różnych zadaniach, za które otrzymywaliśmy kolejne słowa hasła. Pierwsze zadanie polegało na znalezieniu pacynek- bohaterów, którzy uciekli z bajek. Następnie do pokonania był labirynt oraz ułożenie puzzli. Każde dziecko miało innego bohatera i musiało znaleźć książeczki, w których on występuje. Ułożone hasło brzmiało: „Klucz ma miś Kubuś”. Dzieci musiały odnaleźć ukryty w bibliotece klucz. Następne zadanie polegało na znalezieniu ukrytego skarbu. Panie poprzez naprowadzanie ciepło – zimno pokazywały drogę do szkatułki, w której była nagroda. Na koniec zajęć panie bibliotekarki pokazały księgozbiór biblioteki, który bardzo uczniów zainteresował. Były to książki: tekturowe, przestrzenne, materiałowe, dźwiękowe. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości.