Już po raz drugi uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy ,wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Zagroda Sołtysówka” w Łapalicach.

Tym razem podziwialiśmy okolice w złocistych barwach jesieni i jak zwykle zostaliśmy przywitani z otwartymi ramionami przez niezwykle gościnnych gospodarzy Panią Marzenę i Pana Adama. Tym razem wzięliśmy udział w warsztatach z wypieku chleba . Sami przygotowaliśmy ciasto, wyrabialiśmy je, a następnie piekliśmy z niego bułeczki. Następnie przejechaliśmy się wozem drabiniastym do zamku w Łapalicach, co było najlepszą atrakcją wycieczki. Wizyta w gospodarstwie została podsumowana przy ognisku z kiełbaskami. Nasz zachwyt tym niezwykłym miejscem i wielkim sercem gospodarzy nie mija. Z pewnością znowu wrócimy tam wiosną, by po raz kolejny poznawać uroki życia na pięknej kaszubskiej wsi.