We wtorek 14 czerwca 2016r. odbyła się wycieczka do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas: II/IIIc , VIa, VIb SP oraz II/IIId, IIc, I–IIIa, i IIIc ze-t gimnazjum.

Zaraz po wejściu na teren skansenu przywitał nas imponujących rozmiarów wiatrak, który dawniej służył do mielenia zboża. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy, które uczestniczyły w warsztatach lepienia wytworów z gliny i tworzenia kwiatów z papieru. Zajęcia praktyczne rozwinęły inwencję twórczą uczniów.
Podczas spaceru młodzież poznawała dawną architekturę wiejską Kaszub i Kociewia, wyposażenie chat i zabudowań gospodarczych, elementy oraz kolorystykę stroju kaszubskiego.
Szczególny zachwyt wzbudził stary, drewniany kościół pw. Św. Barbary.
W zdumienie wprawiła uczniów wizyta w dawnej szkole kaszubskiej. Uczniowie mieli okazję zasiąść w starych ławkach z kałamarzami i gęsimi piórami.
Pobyt na świeżym powietrzu, w otoczeniu bujnej, pięknej przyrody dał nam chwilę relaksu i odpoczynku…
Opiekę nad grupą uczniów sprawowali panie i panowie Wioletta Machol, Barbara Mudlaff, Mirosława Mazurkiewicz, Rita Leszczyńska, Maria Styp-Rekowska, Celina Szachowska, Rudolf Simenak, Igor Bogusz, Krystyna Ferra, Urszula Białk, Marzena Lewandowska, Agnieszka Przybylska, Anna Lesner, Iwona Lisewska.