W czasie Wielkiego Postu uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej ZET na lekcjach religii poznawali i utrwalali sobie znaczenie tego okresu liturgicznego i poświęcone mu tematy (np. wielka Miłość Boża aż po śmierć Boga – Pana Jezusa na krzyżu dla i za każdego z nas, filary Wielkiego Postu, nabożeństwa tego okresu, fragmenty z Ewangelii m.in. historia Zacheusza). Uczniowie przyglądali się swoim sercom, postępowaniu i uczynkom. Wytypowali sobie wyrzeczenia na czas Wielkiego Postu, aby przybliżać się do Boga. Lekcjom towarzyszyła nauka tematycznych piosenek i pieśni oraz wykonanie stosownej aranżacji klasy na ten czas. Odbywały się liczne lekcje i warsztaty tworzenia, np. „grobu Pańskiego” i „palemek” na Niedzielę Palmową przy współpracy z innymi nauczycielami tj. Danuty Knopik-Jażdżewskiej i Magdaleny Czapiewskiej, w których uczniowie mogli się wykazać własnymi kompozycjami, pomysłowością. Był to bardzo piękny czas, pełen wzajemnej pomocy, współpracy i radości przebywania razem. W tym Wielkim Tygodniu pragnę złożyć Rodzicom, Uczniom, Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom Powiatowemu Zespołu Kształcenia Specjalnego rodzinnych, głębokich, pełnych rozkwitu pokoju, radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz nigdy nie gasnącej nadziei i ogromnej miłości płynącej wprost z krzyża samego Jezusa Chrystusa. Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!

Anna Kandziora