5 listopada 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej odbyła się Gala podsumowująca I Edycję Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej” wspólnej inicjatywy kuratorów pomorskiego i podlaskiego.

Honorowy patronat nad projektem i galą objęli: Wojewoda Gdański, Minister Edukacji i Nauki, Wiceminister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wojewoda Podlaski i Metropolita Gdański.
W ramach projektu zorganizowano konkursy: historyczno-literacki, fotograficzny i filmowy, w których wzięło udział 84 uczniów.

Gości spotkania przywitała Pomorska Kurator Oświaty Małgorzata Bielang. Na uroczystości obecnych było wielu znakomitych gości oraz uczestników konkursu wraz z opiekunami. Po powitaniu i oficjalnych wystąpieniach, wszyscy obecni wysłuchali koncertu „Chopin … inspiracje”, obejrzeli film wykonany w ramach konkursu, zdjęcia oraz poznali fragmenty nagrodzonych prac literackich. Po podsumowaniu działań realizowanych w ramach projektu uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i wyróżnienia z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty – Pani Małgorzaty Bielang.
Naszą szkołę w tym projekcie reprezentowali uczniowie klasy VIII b, którzy wzięli udział w historycznym konkursie fotograficznym „O tym szumią drzewa i mówią kamienie”.
Komisja Konkursowa przyznała tytuł Laureata oraz:
I miejsce Pawłowi Zechoszowi uczniowi Szkoły Podstawowej nr 7 w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie za pracę „Dlaczego dzieci odeszły?”,

III miejsce Sandrze Potrykus uczennicy Szkoły Podstawowej nr 7 w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie za pracę „Kaszubska Golgota”.

Ponadto Komisja Konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienia za szczególnie wartościowe prace:
Pawłowi Szrederowi uczniowi Szkoły Podstawowej nr 7 w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie za pracę „Egzekucja”,

Danielowi Siejkowi uczniowi Szkoły Podstawowej nr 7 w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie za pracę „Pamięć wśród drzew”.

Paulinie Lejk uczennicy Szkoły Podstawowej nr 7 w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie za pracę „Czerwony jak krew” przyznano dyplom.

Gratulujemy laureatom! Jesteśmy z Was bardzo dumni!