15 listopada 2023r. nasza „Wirtualna Adopcja Babci i Dziadka” stała się realnym wydarzeniem. Grupa uczniów miała okazję odwiedzić naszych przyjaciół w Janowie pod Starogardem Gdańskim. Była to niebywała okazja do integracji międzypokoleniowej. Cudownie było obserwować jak nasi uczniowie wnieśli dużo słońca i uśmiechu na to spotkanie. A podopieczni Domu Seniora „Nad stawem” odwdzięczyli się swoim ciepłem. Spotkanie choć krótkie, było bardzo wesołe, intensywne i smaczne. Adam przy akompaniamencie pana Sławka zaśpiewał kilka piosenek, które porwały nas do tańca i wspólnego śpiewu. Mieliśmy okazję wspólnie uczestniczyć w warsztatach ceramicznych tworząc piękne anioły. Na koniec spotkania młodzież rozdała wszystkim pracownikom i podopiecznym domu seniora upominki wcześniej przygotowane w szkole przez grupę uczniów z różnych klas. I jakże miłym zaskoczeniem było, gdy nasze dzieci otrzymały niesamowite prezenty od gospodarzy. A dla wszystkich uczniów, którzy do tej pory brali udział w projekcie, przywieźliśmy ogromny kosz słodyczy.

To było wyjątkowe spotkanie, które pozostanie w naszej pamięci na długo i oczywiście obiecujemy nadal wirtualnie opiekować się naszymi Babciami i Dziadkami. 🙂

Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory z dużym zaangażowaniem włączali się do tej inicjatywy – pod okiem pań Iwonki Szulty, Joli Formelli, Wioletty Machol, Marii Styp-Rekowskiej, Agnieszki Nielek, Justyny Trzeciak, Marzeny Barzowskiej, Celiny Szachowskiej, Joli Leśniowskiej-Bojke, Danusi Knopik-Jażdżewskiej, Oli Bujak.

RL