15 marca 2023r. uczniowie klas Ia, IIIa i IIIc z wychowawczyniami wybrały na wycieczkę do EkoFabryki. To nie tylko miejsce związane z ekologią, recyklingiem gospodarowaniem odpadami, ale także Centrum Edukacji Ekologicznej. Z historią EkoFabryki zapoznała uczniów pani Magdalena Piotrzkowska. EkoFabryka to nowoczesne miejsce, które usprawnia selektywną zbiórkę odpadów komunalnych, zachęca do powtórnego wykorzystania przedmiotów oraz sprzętów codziennego użytku. W tym celu między innymi powstał tam sklep „Klamoty” do którego mieszkańcy oddają niepotrzebne im rzeczy. Uczniowie chętnie też wzięli udział w warsztatach ekologicznych przygotowanych przez panią Magdalenę. Z dużym zapałem i zaangażowaniem wykonali domki dla owadów.