Dnia 17 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Gdańsku, odbyły się WOJEWÓDZKIE IX MIĘDZYSZKOLNE ZMAGANIA MŁODYCH  PRZYRODNIKÓW POD HASŁEM „W ŚWIECIE PRZYRODY- OBSERWUJĘ, LICZĘ I WNIOSKUJĘ”, dla klas 7-8 szkół podstawowych, podczas których nasi uczniowie Jakub Mielewczyk z klasa 7a i Mariusz Dawidowski z klasy 8a zajęli II miejsce. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematycznych, doskonalenie umiejętności samodzielnej obserwacji i wyciągania wniosków, umiejętność odczytywania diagramów i wykresów, uwrażliwianie na piękno i poszanowanie przyrody, a także umiejętność wykorzystania zdobytej  wiedzy i umiejętności podczas wykonywania konkursowych zadań, zaś uczniów do konkursu przygotowywały cały rok Panie Magdalena Jeka i Agnieszka Mac. Zostaliśmy bardzo miło przywitani i ugoszczeni, mieliśmy okazję piec rogaliki z pozostałymi uczestnikami, a także porozmawiać przy wspólnym posiłku. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania, a naszym uczniom gratulujemy!