09.05.2024 r. uczniowie klasy 4 a (pod opieką wych. klasy – p. Agaty Skibińskiej – Orysiak) oraz uczniowie z klasy 5 a i 6 b (pod opieką p. Agnieszki Mac) wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oraz do palmiarni w Parku Oliwskim.

Atrakcji było mnóstwo! Poznaliśmy pracę strażaków, ratowników, przemieszczając się po treningowym samolocie. Dużo dowiedzieliśmy się o obowiązkach pilotów, pracowników obsługi, kontroli wieży lotów oraz innych osób, które każdego dnia dbają o bezpieczeństwo podróżujących i sprawną obsługę.
W Parku Oliwskim z zachwytem obserwowaliśmy prawdziwe palmy oraz epifity. Podziwialiśmy wspaniałe widoki, odpoczywaliśmy przy maleńkim wodospadzie, słuchając szumu wody i śpiewu ptaków… Z bagażem nowej wiedzy i doświadczeń, pełni wrażeń wróciliśmy do naszej szkoły.