Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, przebywanie w otoczeniu przyrody, to dla uczniów korzyść w wymiarze poznawczym, wychowawczym i terapeutycznym. Uczymy się wrażliwości, odpowiedzialności, empatii.
Wyjazd do „Zoo egzotycznego w Tuchlinie” szkolnymi busami to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie. Tu czujemy się bardzo bezpieczni i zawsze chętnie przyjeżdżamy. Ptaki, gady, ssaki, owady, które można obejrzeć, niektóre dotknąć, poznać ich zwyczaje, dietę, upodobania budzą ogromne zainteresowanie.
Dodatkowo październik „pomalował” dla nas wszystkie drzewa w drodze do celu najpiękniejszymi jesiennymi kolorami. Jesień na Kaszubach jest cudowna.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego wyjazdu (wtorek, 24 października) do Tuchlina.
Klasy IIA, I-IIIC, I-IIIA SSPdP i nauczycielki: Katarzyna Grzywacz, Sandra Rogocka, Wanda Politowska.