14 czerwca 2024 r. na strefie rekreacyjno-sportowej odbył się XIII FESTYN RODZINNY🥳🥳🥳
To niezwykle ważne wydarzenie mające na celu aktywne spędzanie czasu z rodziną🫶. Organizatorzy oraz darczyńcy bardzo się postarali i zadbali o moc atrakcji, aby wywołać promienne uśmiechy na twarzy każdego dziecka.
Wszystkich zebranych przywitała Pani Dyrektor Małgorzata Woźniak oraz Pani Wicedyrektor Joanna Kandzora.
W dalszej kolejności zaprezentowały się szkolne talenty. Wystąpił Zespół Tańca “Dżibasy”, solowy swój występ miał Adam Dereżkiewicz uczeń SP7. Następnie zatańczył dla wszystkich zespół „Iskry” z naszej BSIs nr 5.
Po części artystycznej wszyscy uczestnicy festynu wspólnie zaangażowali się w „Bieg po zdrowie”. Na mecie każdemu zostały wręczone medale z logo naszej placówki przez Panią Dyrektor oraz Panie Wicedyrektor.
Na gości czekały takie atrakcje jak: stanowisko Fundacji Castorama (cudowne „prace ręczne” z wykorzystaniem młotków, gwoździ itp.), przejażdżki konne, fotobudka, turniej tenisa stołowego, pracownia ceramiki, strefa psychologiczno-pedagogiczna, pierwsza pomoc, malowanie paznokci, malowanie twarzy, zabawy sensoryczne – stanowisko zorganizowane przez członków Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem Autyzm Wejherowo , animacje, alpaki (dzieki Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słonecznik” Wejherowo ), atrakcje dmuchane (dzieki paniom ceramiczkom z Ogród Kreatywności Studio B), karaoke, łucznictwo, nordic walking, masaże (dzięki Powiatowy Zespół Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie, bańki mydlane, karaoke, malowanie na folii (sensoplastyka), tor sprawnościowo – gimnastyczny, pilates, wyrób biżuterii i ozdób na ręce, decoupage, ścianka fotograficzna z Olafem, badanie stanu zdrowia (pielegniarki NZOZ Bedama), straż pożarna, karetka wojskowa, auto policyjne, eko śmieciarka.
W strefie gastronomicznej można było spróbować rozmaitych ciast, zjeść kiełbaskę, pizzę (!!!!) i odpocząć przy aromatycznej kawie czy sokach. Nie zabrakło nawet lodów! Dużą popularnością wśród dzieci cieszyła się wata cukrowa oraz popcorn.
Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w zaopatrzenie kawiarenki w słodkie wypieki. ​Piknik przygotowali pracownicy PZKS pod kierunkiem Pani Katarzyny Krychniak – Sikorskiej.
Impreza została dofinansowana z budżetu powiatu wejherowskiego.