Dnia 17 listopada uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z wychowawczyniami odwiedzili Urząd Skarbowy. Wizyta miała na celu zapoznanie uczniów z organizacją administracji skarbowej. Podczas spotkania Panie prowadzące w bardzo ciekawy sposób opowiedziały o urzędzie skarbowym i o sprawach jakie można tu załatwić. Wspólnie podyskutowaliśmy o podatkach, dlaczego warto je płacić i na co są przeznaczane . Uczniowie dowiedzieli się , jaki wpływ mają podatki na finanse Państwa. Wszystko zostało opowiedziane w sposób atrakcyjny dla i zrozumiały dla uczniów. Mieliśmy także okazje odwiedzić gabinet Pani Naczelnik Urzędu Skarbowego, która bardzo ciepło przywitała naszą młodzież. Na koniec naszego spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe długopisy i breloczki.
Małgorzata Jankowska, Katarzyna Grzywacz